בית מורשת משטרת ישראל

סוף דרכו של עבריין מין מסוכן

Picture of רס"ב דרור רונן

רס"ב דרור רונן

היה זה באחד מערבי חודש יולי בשנת 1999. המקום – רחבת בנין ההסתדרות בעיר ראשל"צ, חצר בית הקפה אפרופו. משפחות וילדים מתרוצצים ונהנים בחופשת הקיץ, אנשים יושבים ולוגמים קפה קר ועוגה, חלקם אוכלים ארוחת ערב קלה. אף אחד לא שם לב לבחורה צעירה ויפה, היושבת לבדה בשולחן זוגי קטן, נעה מידי פעם בחוסר נוחות על מושבה, מביטה מדי פעם ימינה ושמאלה, כאילו ממתינה למישהו שיצטרף אליה. אף אחד לא שם לב גם לחמישה אנשים נוספים, שהיו מסביב לרחבה: שוטרים בלבוש אזרחי, מיחידות מיוחדות של תחנת ראשון לציון, ואני ביניהם. אחרי שנטמענו בקרב הקהל, התחלנו לצפות אל עבר אותה הבחורה. לפתע הגיע גבר, שנראה כבן 50, לבוש מכנסי ג'ינס וחולצת טריקו קצרה. האיש התקרב אל שולחנה של הבחורה ונעמד מולה. הבחורה נדרכה והגבר התיישב מולה. זיהינו אותו מיד כדמות ידועה מעולם המוסיקה.

עיני השוטרים לא ירדו מהזוג. השניים דיברו ביניהם ואנחנו, השוטרים, מביטים – אך לא שומעים את השיחה. אחד מאיתנו תיעד במצלמת "סטילס" את הזוג היושב, בעוד השאר ממתינים לאות שיינתן. לאחר כשמונה דקות מורטות עצבים, הוציאה הבחורה מתיקה מעטפה ומסרה אותה לגבר. הוא הציץ במעטפה ומסר לבחורה, בתמורה, מעטפה אחרת. הבחורה נשענה לאחור, כשהיא מסדרת את שערה.

זהו! זהו הסימן! מפקד הצוות הורה לנו לקפוץ על השניים. הבחורה נלקחה במהירות מהזירה, בעוד הגבר, המום מהפתעה, אינו מבין מה קרה. מפקד הצוות הודיע לגבר כי הוא עצור בגין אונס. אזקנו את העצור והובלנו אותו לניידת סמויה, שהגיעה במהירות למקום. בחיפוש שערכנו על העצור מצאנו את המעטפה שקיבל בבית הקפה, צרור מפתחות רכב ותעודת זהות. הניידת האיצה והובילה את האיש לתחנת המשטרה.

תחילתו של הסיפור מספר ימים קודם לכן, בתחנת המשטרה העירונית. למקום נכנסה אותה בחורה, אשר גוללה, באומץ לב מדהים, סיפור מזעזע. לדבריה, כאשר המתינה לאוטובוס עצר לידה רכב מסחרי, בו נהג אדם שלא הכירה, שהציע להסיעה. במהלך הנסיעה, סיפר לה האיש כי הוא אמן וצלם דוגמניות, שעובד עם הסוכנויות הגדולות. הוא אמר כי היא מתאימה מאוד להיות דוגמנית והציע לצלם ולפרסם אותה. אחרי שהסכימה, עצר האיש את מכוניתו והוביל אותה לחלקו האחורי של הרכב. כאשר פתח את הדלתות, גילתה כי תא המטען מסודר כמעין אולפן צילום, עם מזרן ותאורה עמומה, וכי החלונות אטומים.

במהלך הצילומים הורה האיש לבחורה להסיר עוד ועוד פרטי לבוש, עד שנשארה עירומה. בשלב זה איים עליה החשוד, כי אם לא תתמסר לו יפיץ את תמונות העירום שלה. הבחורה, בלית ברירה, נאלצה להתמסר לרצונותיו של החשוד. לבסוף, איים האיש על הבחורה כי אם לא תשלם לו, הוא יפיץ את תמונותיה.

כאמור, הבחורה לא נרתעה מהאיום ופנתה למשטרה. אחרי שעצרנו את החשוד, סרקנו את האזור בחיפוש אחר מכונית ה-GMC. מצאנו את הרכב במרחק כמה רחובות מבית הקפה וגררנו אותו לתחנה. שם, בחיפוש שערכנו בו, מצאנו מאות תמונות של נשים, חלקן קטינות, אשר היה חשד כי החשוד צילם. כמו כן, מצאנו במקום כלי נשק וציוד, שחשדנו כי הוא גנוב. במהלך החקירה, הצליחו שוטרי התחנה לאתר קורבנות נוספים של החשוד, מהן שלוש שהסכימו להתלונן נגדו.

שנה לאחר המעצר בקפה אפרופו, שלח בית המשפט המחוזי בת"א את החשוד לרצות 10 שנות מאסר בכלא. בכך, הצליחה המשטרה להרחיק מהרחובות עבריין מין מסוכן ולהביא מעט נחמה לקורבנותיו.

בודק...