בית מורשת משטרת ישראל

להיות חונכת.

רב -סמל בכיר פרי משה

זה לא פשוט בכלל

להגיע ליעד הזה

היא דורשת. מבקשת את הבלתי אפשרי. מנצחת את עצמה במרוץ הזה.

לפעמים היא תוהה עם יש לה עוד אפשרויות.

לפעמים השאלות שואלות את עצמן. מתנגנות.

להדריך שוטרים ושוטרות.

אחריות. שליחות. סמכות שניתנה לה. להעניק, להדריך, ללוות בדרך למעלה.

העבודה אינטנסיבית. בין שיעור, לבדיקת מבחן ובדרך גם תגבור להר הבית, היא מביטה אחור בסיפוק. מגלה שעוד ועוד אנשים שליוותה בדרך הזו התקדמו במשטרה שהיא כה אוהבת. שהם מצליחים לקחת ממנה לחייהם ערכים ולפרוח. אושר ממלא את ליבה.

ברגעי משבר, והיו גם כאלו, היא שאלה את עצמה האם ההקרבה הכה גדולה שווה את זה. לא הכל וורוד. כדי להספיק להכין תעודות היא נאלצה לא פעם לעלות על יצועה רק בשעת חצות הלילה, בעוד ההשכמה המוקדמת לא פסחה על יום המחרת. כבר בשעה חמש לפנות בוקר יקיצה עם השעון המעורר, הרוטט מתחת לראשה, כדי לא להעיר את יתר דרות החדר, בבסיס בו היא לנה. לא הרבה זמן לעצמה. לא הרבה דברים שאפשר לעשות בחמש שעות…

במבט לאחור, זה נראה כמו חלום.

עוד ועוד יום שחולפים. עוד ועוד אנשים שמתגייסים, לובשים את המדים בגאווה, הופכים להיות שליחים. מעולם לא חשבה על כך, שתהנה מההדרכה. מעולם לא ראתה את עצמה מלמדת בכיתה. תמיד חלמה שטח. עד שבאה הפציעה ההיא וגדעה באחת את חלומה. היום שבו הודיע לה הרופאה כי לוחמת היא כבר לא תהיה היה אחד הקשים בחייה. אבל אז, בלילה, היא הביטה בירח, נשאה עיניה למרום והבינה שאם קרה לה הגרוע מכל, והיא שילמה בבריאותה – הפיצוי עוד בדרך. היא עוד תעשה מהלימון לימונדה. התפקיד החדש שהוצע לה היה זה שאותרה אליו טרם הפציעה. מדריכה. "רק שנה", כך אמרו לה. אבל היא התאהבה בתפקיד הזה. השנה הפכה לתריסר. ככה זה. התמכרות שכזו לעשייה, לעבודה. כל חניך היה עבורה כמו יהלום שנדרש ללטשו, להעבירו ב"פס היצור" של היהלומים. כמה חדוות יצירה, שמעולם לא הכירה. וגם שטח קצת שילבה. כמובן… הר הבית, תל אביב, כפר סבא… אירועים מאירועים שונים.

במבט הזה, של דרך, במבט הזה שמביט לאנשים שלה בעיניים, בגאווה עצומה על השוטרים והשוטרות שהפכו להיות, קצינים וקצינות. כמה אהבה. כלפיהם. כלפי המשטרה שהיא כה אוהבת. כמה עשייה בלתי נגמרת.

 

***מוקדש לכל שוטרי ושוטרות ישראל, ובפרט לאנשי ההדרכה שעושים לילות כימים בטיפול בפרט, באנשים שעליהם הם אמונים.

 

בודק...