בית מורשת משטרת ישראל

Menu
  • 02-5788263

הדו-תכליתי: שאול רוזוליו

שאול רוזוליו, המפכ”ל החמישי, ידע שאם החיים נותנים לך לימונים – תכין מהם לימונדה: בתקופת כהונתו נדרשה המשטרה להתמודד עם מגוון רחב של אתגרים חדשים, מלחימה בטרור ועד למאבק בשחיתות ציבורית. שורה של מהלכים, שיזם רוזוליו, שינו את פניה של המשטרה והפכו אותה לארגון דו-תכליתי, המסוגל לטפל בגוון רחב של נושאים במקביל.

קרא עוד »

הלוחם: אסף חפץ

אסף חפץ הצטרף למשטרה כדי לפקד על היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור. הפיקוד על היחידה היה אות הפתיחה, לקריירה מפוארת באכיפת החוק.

קרא עוד »

קפטן הנבחרת: פנחס קופל

פנחס קופל מילא בצעירותו תפקידים רבים ושונים: נוטר, שחקן כדורגל, חייל, איש שב”כ ונהג אוטובוס. אבל בשנת 1953 הוא מצא את ייעודו, כאשר התגייס למשטרה על מנת לפקד על החיל החדש שהוקם בה: משמר הגבול.

קרא עוד »

הגנרל – חסן פאיז אל-אדריסי

אלאדריסי היה מאוד מחונן, למד באקדמיה הצבאית העותמאנית וכשהבריטים כבשו את הארץ גיסו אותו למשטרת המנדט, היה קצין מעולה ומילא את תפקידו בצורה יוצאת מן הכלל, שירת רוב שנותיו כמפקד מרחב כפרי ירושלים, מרחב מאוד גדול.

קרא עוד »

הרפורמטור: יוסף נחמיאס

יוסף נחמיאס, ירושלמי בעל ייחוס ס”טי, הגיע למשטרה במקרה, לאחר שהתפקיד המקורי שנועד לו – שגריר ישראל במצרים (ב-1948!) – בוטל. זה לא מנע ממנו להפוך לאחד המפכ”לים המשפיעים בתולדות המדינה.

קרא עוד »

סמל דו הקיום: חנא חדד

חנא חדאד היה קצין צעיר במשטרת המנדט, עם קום המדינה הפך להיות קצין במשטרת ישראל, מילא תפקידים רבים והיה אחראי לפענוח פרשיות מורכבות, לימים היה גם חבר כנסת וקונסול.

קרא עוד »

מהקוקפיט לניידת: יעקב טרנר

למרות שלא צמח במשטרה, הצליח יעקב טרנר להפוך לאחד המפכ”לים האהובים על השוטרים. זאת בזכות מאבקו חסר הפשרות לשיפור תנאי העסקתם ורווחתם, לצד שאיפתו לשפר את השירות הניתן לאזרחי המדינה.

קרא עוד »

החוקר הגאון: חלים בסטה

חלים בסטה סיים לימודי המשפטים בגין 18 והפך לפרקליט, מלחמת העולם הראשונה הביאה לגיוסו כחוקר למשטרת המנדט הבריטי או אז התגלו יכולותיו המיוחדות כחוקר בכלל וכחוקר זירת עבירה בפרט.

קרא עוד »

החבלן: שלמה אהרונישקי

שלמה אהרונישקי, איש חיל-ההנדסה שהיה לראש מערך החבלה המשטרתי, היה האיש הנכון להוביל את המשטרה בתקופה, בה התפוצצו מחבלים מתאבדים ברחובות ישראל.

קרא עוד »
דילוג לתוכן